سلامت

بیانیه اجتماع مخالفان واکسیناسیون اجباری

بسم الله الرحمن الرحیم
میهن عزیز ما ایران به همراه جامعه جهانی، 18 ماه هست که درگیر بحران ویروس کویید 19 است. در این مدت، زحمتهای زیادی از سوی مسئولین، خصوصا دست اندرکاران وزارت بهداشت و کادر درمان کشیده شده است که به مقام رفیع شهدای سلامت، ادای احترام می نماییم و خسته نباشید و خداقوت خدمت همه پزشکان و پرستاران عرض می نماییم.
ضمن احترام به تصمیمات ستاد ملی کرونا برای حل مساله، به تبعیت از دستورات و پروتکل های اعلامی در 18 ماه گذشته خصوصا در محدود نمودن کسب و کار، سفرها و اجتماعات و موارد دیگر، علی رغم خسارات مادی و معنوی اذعان و تاکید می نماییم.
اما اکنون، ما حاضران در این اجتماع، به محدود نمودن افراد در انتخاب نوع پیشگیری از بیماری و سلب اصل مسلم آزادی های فردی و اجتماعی خود، انتقاد داریم. ما، مستند به تحقیقات متقن علمی و مشاهدات عینی خود و نتایج بدست آمده، نمیخواهیم واکسن را به عنوان تنها راه پیشگیری از بیماری برای خود و خانواده و فرزندان خود، انتخاب کنیم. لذا توجه اعضای ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را به نکات ذیل، جلب می نماییم:

۱. عموم واکسن های کرونا، بدون طی مراحل نهایی کارآزمایی بالینی و صرفا با تکیه بر مجوز اضطراری و با تاییدهای پر از ابهام، تزریق می شوند که این خلاف اصول مسلم علمی و نظر بسیاری از پزشکان و دانشمندان دلسوز است. و این امر در نامه دکتر نجفی معاون تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت به وزیر سابق، بیان شده است. همچنین مستند به نامه 2500 پزشک از جمله خود وزیر بهداشت فعلی به رییس جمهور سابق، واکسن های نوظهور ژنتیکی مثل آسترازنکا، کارایی لازم را در برابر جهش های ژنتیکی کرونا ندارند. پس به چه علت، این واکسن ها را روی جان مردم عزیزمان امتحان می نماییم؟!

۲. بنا بر گزارش رسمی مرکز آمار و فن آوری اطلاعات وزارت بهداشت، از هر یک میلیون نفری که واکسن دریافت کردند، 753 نفر فوت نمودند. یعنی بالای 22000 نفر از 100000 نفری که بر اثر کرونا فوت کردند، بدلیل عوارض بعد واکسن بوده است
ضمن این که نمونه های منفی عوارض واکسن مثل آمبولی خون و حتی فوت، در جامعه زیاد اتفاق می افتد و این موجب تردید جدی نسبت به ایمنی بودن واکسیناسیون کروناست

۳. علی رغم تاکیدات زیاد مقام معظم رهبری مبنی بر عدم واردات واکسن های آمریکایی و انگلیسی، مع الاسف، همان واکسن ها با عناوین دیگر به شکل بسیار گسترده وارد کشور شد که رسوایی واکسن فایزر در ژاپن، یک نمونه از آن است. همان کشوری که دو میلیونو نهصد هزار دز به ایران هدیه داد. حتی بعضی کشورهای اروپایی که سابقه دشمنی آنها مشخص است، اکنون علاقه مند هستند، واکسن به ایران هدیه بدهند. لذا اکثر واکسن های تزریقی، غیرایمن هستند

۴. به چه علت، بدون تصویب مجلس، انواع و اقسام محدودیت ها را برای کسانی که واکسن نزدند، وضع کردند و اساسا به چه علت وزیر بهداشت، خارج از حدود اختیارات قانونی خود، هر روز بر طبل محدودیت حقوق شهروندی واکسن نزده ها، می کوبد؟ آیا اجبار افراد به واکسیناسیون، با محروم نمودن از تهیه بلیط اتوبوس و قطار و هواپیما و هتل و … اقدامی اخلاقی و علمی می باشد؟

۵. از اولین روز کشف ویروس کرونا در کشور تا کنون، با وحشت آفرینی رسانه ای و تزریق اضطراب و استرس به مردم، به اذعان بعضی از اعضای کمیته علمی ستاد کرونا، موجبات مرگ هوطنانمان فراهم شده است. از ستاد ملی کرونا و صدا و سیما می پرسیم تا کی می خواهید به این راهبرد اشتباه و وحشت آفرینی ادامه بدهید؟ آیا در زمان حمله دشمن، به جای تشجیع مردم به دفاع از موطن خود، باید رعب دشمن را در دل عزیزانمان بیافکنیم؟

سرآخر اعلام می داریم ضمن محترم شمردن حق همه انسان ها در انتخاب نوع پیشگیری از بیماری، با واکسن یا غیر آن، با اجباری شدن هرگونه واکسن و منوط نمودن ارائه خدمات اجتماعی، به تزریق واکسن و محدود نمودن حقوق شهروندی و آزادی های اجتماعی، مخالف هستیم و آن را محکوم می نماییم.

ستاد اجتماع مخالفان واکسیناسیون اجباری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *