نجوم اسلامی, همه موضوعات

زمین مسطح

هرگز علم خود را از دشمنان نگیرید.

زمین کروی نیست بلکه مسطح است.

به این ایه دقت کنید:


وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِكَ دَحَاهَا (1) 

انصاریان: و زمین را پس از آن گسترانید،
خرمشاهی: و بعد از آن زمين را گستراند
فولادوند: و پس از آن زمين را با غلتانيدن گسترد
قمشه‌ای: و زمین را پس از آن بگسترانید.
مکارم شیرازی: و زمين را بعد از آن گسترش داد.
5ترجمه را بخوانید و تفکر کنید.

حالا نشان دیگری از عظمت قرآن کریم را بخوانید:

الَّذِي جَعَلَ لَكُمُ الْأَرْضَ فِرَاشًا وَالسَّمَاءَ بِنَاءً وَأَنْزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقًا لَكُمْ فَلَا تَجْعَلُوا لِلَّهِ أَنْدَادًا وَأَنْتُمْ تَعْلَمُونَ (2)

 به کلمه فِرَاشًا دقت کنید: البته این را در نظر بگیرید که ترجمه کنندگان بر مبنای غلط زمین گروی ترجمه کرده اند.
انصاریان: آن پروردگاری که زمین را برای شما بستری گسترده و آسمان را سقفی برافراشته قرار داد و از آسمان، آبی [مانند برف و باران] نازل کرد و به وسیله آن از میوه های گوناگون، رزق و روزی برای شما بیرون آورد؛ پس برای خدا شریکان و همتایانی قرار ندهید در حالی که می دانید [برای خدا در آفریدن و روزی دادن، شریک و همتایی وجود ندارد].
خرمشاهی: آنكه زمين را [همچون‏] زيرانداز و آسمان را [همچون‏] سرپناه شما كرد، و از آسمان آبى فرو فرستاد، آنگاه بدان ميوه‏ها براى روزى شما برآورد، پس آگاهانه براى او همتا نياوريد
فولادوند: همان [خدايى] كه زمين را براى شما فرشى [گسترده] و آسمان را بنايى [افراشته] قرار داد و از آسمان آبى فرود آورد و بدان از ميوه ‏ها رزقى براى شما بيرون آورد پس براى خدا همتايانى قرار ندهيد در حالى كه خود میدانید
قمشه‌ای: آن خدایی که برای شما زمین را گسترد و آسمان را برافراشت و فرو بارید از آسمان آبی که به سبب آن بیرون آورد میوه‌های گوناگون برای روزی شما، پس کسی را مثل و مانند او قرار ندهید در حالی که می‌دانید (که بی‌مانند است).
مکارم شیرازی: آنكس كه زمين را بستر شما قرار داد و آسمان (جو زمين) را همچون سقفي بر بالاي سر شما و از آسمان آبي فرو فرستاد، و بوسيله آن ميوه‏ ها را پرورش داد، تا روزي شما باشد، بنابراين براي خدا شريكهائي قرار ندهيد در حالي كه مي‏دانيد (هيچ يك از اين شركاء و بتان نه شما را آفريده‏ اند و نه شما را روزي مي‏دهند).

وَإِلَى الْأَرْضِ كَيْفَ سُطِحَتْ (3)

انصاریان: و به زمین که چگونه گسترده شده؟
خرمشاهی: و نيز به زمين كه چگونه گسترده شده است‏
فولادوند: و به زمين كه چگونه گسترده شده است
قمشه‌ای: و به زمین نظر نمی‌کنند که چگونه گسترده‌اند؟
مکارم شیرازی: و به زمين كه چگونه مسطح گشته ؟
به کلمه سُطِحَتْ دقت کنید.

خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ بِالْحَقِّ يُكَوِّرُ اللَّيْلَ عَلَى النَّهَارِ وَيُكَوِّرُ النَّهَارَ عَلَى اللَّيْلِ وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ يَجْرِي لِأَجَلٍ مُسَمًّى أَلَا هُوَ الْعَزِيزُ الْغَفَّارُ ﴿4﴾

انصاریان: آسمان ها و زمین را به حق آفرید. شب را به روز درمی پیچید، و روز را به شب درمی پیچید، و خورشید و ماه را [برای بندگانش] مسخّر و رام کرد. هر کدام تا سرآمدی معین روانند. آگاه باشید! او توانای شکست ناپذیر و بسیار آمرزنده است.
خرمشاهی: كه آسمانها و زمين را به حق آفريده است، و شب را بر روز و روز را بر شب مى‏گستراند، و خورشيد و ماه را رام كرده است، همه تا سرآمدى معين سير مى‏كنند، هان او پيروزمند آمرزگار است‏
فولادوند: آسمانها و زمين را به حق آفريد شب را به روز درمى ‏پيچد و روز را به شب درمى ‏پيچد و آفتاب و ماه را تسخير كرد هر كدام تا مدتى معين روانند آگاه باش كه او همان شكست‏ ناپذير آمرزنده است
قمشه‌ای: آسمانها و زمین را به حق و راستی (و برای حکمت و غرض ثابتی) ایجاد کرد، شب را بر روز و روز را بر شب بپوشاند و خورشید و ماه را مسخر کرده، هر یک (بر مدار خود) به وقت معیّن گردش می‌کنند. آگه باشید که او خدای مقتدر مطلق و بسیار آمرزنده است.
مکارم شیرازی: آسمانها و زمين را به حق آفريد، شب را بر روز مي‏پيچد، و روز را بر شب، و خورشيد و ماه را مسخر فرمان خويش قرار داد، هر كدام تا سرآمد معيني به حركت خود ادامه مي‏دهند، آگاه باشيد او قادر بخشنده است.
علت اینکه این عکس رو گذاشتم این هست که عزیزانی اشاره می کنند که در قران کریم به زمین کروی و چرخان اشاره شده که کلمه وَيُكَوِّرُ را به ما گوشزد می کنند.

باید عرض کنم که فقط یک بار آیه رو بخونید و به تصویر هم نگاه کنید تا درک درستی داشته باشید.خداوند مهربان بارها و بارها به حرکت خورشید و ماه در مدار اشاره کرده اند اما دشمنان اسلام خورشید ثابت می دانند و مرکز زمین،اما چنین نیست.خورشید ماه هر دو در حال حرکتند و هیچ اشاره ای به حرکت زمین نشده است.


1=سوره 79: النازعات – جزء 30 آیه 30
2=سوره 2: البقرة – جزء 1 آیه 22
3=سوره 88: الغاشية – جزء 30 آیه 20
4=سوره 39: الزمر – جزء 23 ایه 5

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *