سلامت, همه موضوعات

ماسک بزنیم یا خیر؟

ماسک عامل اصلی استنشاق دی اکسید کربن مرگ آفرین

دمیدن،فوت کردن در غذا و آب و ظرف و … در اسلام توسط امام مهربانی ها حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و اله وسلم) نهی شده است چرا که کراهت دارد زیرا استنشاق دی اکسید کربن باعث فساد و موجب التهاب برونش(التهاب نایژه ها در شش) آسم،آلرژیی،سرفه،سرماخوردگی،سرخک،سیل و بیماری قلبی و تنفسی می گردد.

و از طرفی روی ماسک به دلیل وجود گرما و رطوبت مناسب مکانی برای تکثیر و پخش ویروس هاست.

ماسک تا حدود زیادی جلوی اکسیژن را گرفته و باعث بوی بد دهان و همچنین فاسد شدن دندانها و لثه ها  و از طرفی موجب داغ شدن قلب می گردد و می تواند خطرناک باشد.

 

بالاخره ماسک زدن خوبه یا بده؟

میانگین دی اکسید کربن در هوای آزاد بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ پی پی ام است و اگر در منطقه کاری میزان آن به ۷۰۰۰ برسد، باید کار تعطیل شود، همانطوری که ثابت و تست شده زیر ماسک در عرض چند ثانیه شماره دستگاه به ۱۰۰۰۰ پی پی ام می رسد.

در ضمن دستگاه بالای ۱۰ هزار پی پی ام را نمی تواند نشان دهد.

 

جایگزین ماسک مضر و پر خطر چیست؟

نمک دریا بهترین جایگزین است.

قبل از غذا و بعد از غذا مقدای کمی به دهان خود بپاشید و در مواقع حضور در شلوغی ها هم می توانید استفاده کنید.

دوای امام کاظم هم بهترین است هست که هر ده روز یکبار استفاده می گردد و ترکیبی مساوی و پودر شده از هلیله سیاه و مصطکی و شکر سرخ است.معجزه ای از معجرات طب اسلامی است که هم پیشگیری می کند و هم درمان.

 

شربتی خوشمزه به جای ماسک

شربت عسل و لیمو و مقدار بسیار کمی نمک دریا می تواند معجزه کند صبح ناشتا بخورید.البته دقت کنید از آب سالم و بدون کلر استفاده کنید و اگر دسترسی ندارید آب را حتما بجوشانید برای خوشرنگ شدن شربت معجزه آسای خود می توانید کمی زعفران اصل به آن اضافه کنید.

پس چرا رهبر ماسک می زند؟

رهبر با توجه به خواست مردم برنامه ریزی و تصمیم می گیرد.اگر مردم سیستم ایمنی خود را بالا ببرند و نضافت فردی و توصیه های طب سنتی و اسلامی و ایرانی که بسیار کهن است را رعایت کنند نیاز به ماسک هم نخواهد بود و در ضمن ترس برادر مرگ است به جهت جلوگیری از نگرانی مردم و در ضمن برای دوری از تهمت و افترا و ترور در شلوغی ماسک می زنند.

مگر از مرگ های مشکوک کسانی که افشاگری می کنند خبر ندارید مثل رهبر تانزانیا،پس زدن ماسک به مدت کوتاه با توجه به شرایط اشکالی ندارد ولی برای عموم در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی طب اسلامی  طبق اطلاعات بالا که عرض شد، لازم نبوده بلکه بسیار مضر و خطرناک است.

مثال دیگر اینکه چرا ماسک می زنیم.

متاسفانه در مترو و اتوبوس ماسک اجباری است. این اجبار باعث می شود که همه ماسک بزنند.در صورتی که اگر اجبار نباشد بیش از 50 درصد از ماسک استفاده نخواهند کرد زیرا افرادی با سیستم ایمنی قوی هستند و نیازی به ماسک ندارند و همین ایمنی بدن آنها خطری هم برای دیگران ندارد زیرا بدن های انها پادتن های ضد ویروس دارند.

 

خطر ماسک های آلوده

متاسفانه مشاهده شده است ماسک های محدودی آلوده هستند،مواظب باشید و در ضمن مدت استفاده از ماسک برای کودکان نباید بیشتر از 5 دقیقه باشد و برای افراد بیمار هم لازم و ضوروری است هر ساعت ماسک خود را عوض نمایند و اگر تنها هستند استفاده نکنند.

 

آخرین تحقیقات در خصوص ماسک

طبق تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا (CDC) تاثیر ماسک بر میزان ابتلا به بیماری کرونا به شرح زیر می باشد.

افرادی که به کویید 19 مبتلا شده اند.

  • همیشه ماسک زدن  70.6 %
  •  اغلب ماسک زدن 14.4 %
  • هرگز ماسک نزدن 3.9 %

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *